EGZOZ SİSTEMİ NEDİR?


    KALİTE / SERVİS


    KATALİTİK KONVEKTÖR


    FiYAT ALMAK İÇİN


    FABRİKA FiYATINA MONTAJ


    FACEBOOKTA BİZ


Katalitik Konverter Nedir ?

Zararlı egzoz gazlarını kimyasal olarak zararsız karbondioksit ve su buharına dönüştüren bir cihazdır. 1970 lerin ortasında binek araç üreticiler emisyon salımını düşürmek için ilk katalitik konvertör uygulamasını yapmışlardır.ilk konvertörler “çift yollu” olarak adlandırılmış belli bir oranda kullaınlamayan hidrokarbonları ( HC ) ve karbon monoksitleri ( CO) yakma prensibiyle çalışmıştır. Çift yollu konverterler HC ve CO moleküllerini birtakım değerli metaller yardımıyla yakar.Bu işlem bu zararlı gazları su buharına ve karbondioksit ( CO2) ye çevirir. 1980 ‘lerin sonundan beri kullanımda olan günümüzün modern üç yollu katalizatörleri ileri düzeyde bir katalist kimyasına dayanmaktadır ki bu da oksijeni depolayıp salan , oksijeni gözlemleyen ve motorun yalın-zengin konumlar arası salınımını sağlayan control sistemleri içerir.
 
Katalist Nedir ?
 
Katalizatörün içindeki seramik malzeme yüzeyine kıymetli metallerin ( rhodium ,paladyum ve platinyum ) ince bir tabaka olarak kaplanmasıdır.Bu da kimyasal reaksiyonlarla düşük emisyon elde edilmesine yardımcı olur.

 KESAN EGZOZ ; Firmamız 1990 yılında Kesan Egzoz İmalatı adı altında kurulmuş ve Egzoz imalatında yurt çapında lider oyunculardan biri konumuna gelmiştir. Egzoz imalatının yanı sıra 2000 yılından beri değişen Pazar taleplerine uygun olarak yan kuruluşu Turkkat adı altında üniversal katalitik konvertör ithalat ve satışına başlamıştır. Kesan ve Turkkat olarak Türkiye'nin heryerine servis kalitesini sizlere sunuyoruz.

 POLİTİKAMIZ  ; Günümüzde artık tüm dünyada potensiyel müşterileriniz oluşmaya başladı. Yerel pazarlar baş döndürücü bir hızla değişiyor, global pazarlara dönüşüyor. Elbetteki bu değişime ayak uyduran firmalar pazarın liderleri olacaklar. Biz dünyadaki ve Türkiye’deki değişimi yakından izliyoruz ve müşterilerimiz için ürünlerimizi geliştiriyoruz.

 

 

 


Copyright © 2012 Kesan Egzoz Telif Hakları Kesan Egzoz'a Aittir

İletişim | Hakkımızda | Referanslar | Ana Sayfa

 


MENU
Ana Sayfa
Hakkımızda
Referanslar
İletişim

 


ALT MENÜLER
KALİTE / SERVİS
KATALİTİK KONVEKTÖR
FiYAT ALMAK İÇİN
FABRİKA FiYATINA MONTAJ
EGZOZ SİSTEMİ NEDİR?
FACEBOOKTA BİZ

 
  egzoz araba egzoz modifiye modifiye egzoz kesan kesan tunning kesan modifiye araba araba kesan araba modifiye egzoz araba egzoz sistemleri tunning modifiye tunning egzoz sistemleri egzoz tunning egzoz tunning kesan kesan egzoz sistemleri egzoz araba tunning kesan tunning kesan